Nowy numer 20/2022 Archiwum

Halina Frąckowiak w Opatrzności Bożej

Jej piosenka "Panna pszeniczna" należała do ulubionych utworów św. Jana Pawła II, który zaprosił piosenkarkę na występ w Watykanie.

Halina Frąckowiak wyśpiewała kolędy i pastorałki w parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. Artystkę w świątecznie udekorowanej i zapełnionej po brzegi świątyni przywitał proboszcz ks. Krzysztof Kida.

- Dzisiejszy koncert jest przedłużeniem tego, co dokonało się w Betlejem. Tę jakże radosną tajemnicę, chcemy propagować, wyśpiewując ją dziś w kolędach i pastorałkach. A zrobimy to razem z Haliną Frąckowiak, piosenkarką, którą nie muszę nikomu specjalnie przedstawiać, ponieważ należy do najbardziej lubianych i cenionych gwiazd polskiej piosenki. Samo tylko wyliczanie nagród i wyróżnień, które otrzymała zajęłoby kilkanaście minut - powiedział proboszcz.

Halina Frąckowiak w Opatrzności Bożej

Halina Frąckowiak zaśpiewała kolędy i pastorałki według własnej aranżacji. Na początku zanuciła dwie kolędy z przedstawienia „Kolęda - Nocka”  Ernesta Bryla i Wojciecha Trzcińskiego, wystawionego po raz pierwszy  20 grudnia 1980 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Pierwsza z tych kolęd to „Kolęda Maryi”, a druga - „Kołysanka brzemiennej”.

- Pamiętam dobrze ten czas, ponieważ podczas premiery tego przedstawienia miałam zagrać rolę brzemiennej matki. Ale chyba tak się przejęłam rolą, iż w dniu premiery urodziłam syna i do zespołu dołączyłam później- przypomniała H. Frąckowiak.

Halina Frąckowiak w Opatrzności Bożej

Halina Frąckowiak nagrała ponad 20 płyt - w tym 4 złote -  wiele recitali telewizyjnych i spektakli muzycznych. Koncertowała w całej Europie, Australii i USA. Wylansowała takie znane przeboje, jak  „Napisz proszę”, „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Papierowy księżyc” czy „Serca gwiazd”.

Świąteczny koncert zorganizowała parafia pw. Opatrzności Bożej wraz prezydentem miasta Lucjuszem Nadbereżnym  oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Sobierajem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama