Nowy numer 20/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Moc paczek

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli podsumował akcję "Stalowowolska Paczka Pomocy".

Ubiegłoroczna jej edycja przebiegała pod hasłem: "Samotny, ale nie sam". Odbyła się ona po raz czwarty i przede wszystkim dotyczyła do osób starszych, po 65. roku życia, samotnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Świąteczne paczki przygotowały miejscowe firmy, instytucje, szkoły i przedszkola.

- Tym razem nie były to typowe paczki z żywnością, ale raczej podarunki zawierające produkty, na których zakup osoby te nie mogą sobie codziennie pozwolić. Mam na myśli kawę, lepszą herbatę, czekolady, miód, bakalie, balsam do ciała czy krem do rąk. W paczkach były też owoce, dżemy. Nie były one anonimowe - do każdej dołączona była bowiem świąteczna kartka z życzeniami od darczyńcy - powiedziała koordynująca akcję Joanna Kasprowicz z MOPS w Stalowej Woli.

Paczki trafiały do potrzebujących dzięki zaangażowaniu zarówno pracowników MOPS, jaki i strażaków z OSP w Stalowej Woli, policjantów oraz pracowników i podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Stalowej Woli.

-  W sumie paczkami obdarowano aż 242 osoby. Wyjątkowego prezentu doczekał się Rozwadowski Klub Seniora, który otrzymał sprzęt AGD, w tym piekarnik, kuchenkę mikrofalową, mikser z misą obrotową i ekspres do kawy - dodała pani Joanna.

W ubiegłym roku udało się przygotować 120 paczek i obdarować nimi 115 mieszkańców Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama