Nowy numer 48/2022 Archiwum

Sandomierz. Podzielili się dobrocią

Dzieci i młodzież wysłali kartki bożonarodzeniowe do osób starszych i samotnych.

Zakończyła się druga edycja akcji pt. "Podziel się dobrocią", do której zostały zaproszone dzieci i młodzież naszej diecezji. Akcję zorganizował i koordynował Referat Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Diecezji Sandomierskiej.

– Ideą tego wydarzenia było wysłanie listów z życzeniami i kartkami bożonarodzeniowymi przygotowanymi osobiście lub zakupionymi w sklepie. Dzieci wysłały do siebie nawzajem życzenia, a od młodzieży list został skierowany do osób starszych, samotnych i chorych, których cierpienie i często podeszły wiek ograniczają do funkcjonowania tylko w swoim domu. Jest to piękny dar, który mamy nadzieję pozostanie w sercach odbiorców – powiedział ks. Jan Kania, Diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Listy trafiły do starszych i samotnych.   Listy trafiły do starszych i samotnych.
Ks. Grzegorz Słodkowski /Foto Gość

Tegoroczna druga edycja "Podziel się dobrocią" spotkała się z dużym zainteresowaniem. W porównaniu do ubiegłorocznej akcji wzięło w niej trzy razy więcej osób. Między dziećmi zostało rozesłanych 150 listów, a do osób starszych i samotnych wysłano 83 kartki.

– Bardzo dziękuję rodzicom, księżom i katechetom, którzy pomogli w rozpropagowaniu tej pięknej idei i mam nadzieję, że zaszczepili pragnienie rozsiewania dobra w sercach innych osób. Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, jak ten gest dobroci wpłynie na odbiorców, ale wierzymy, że stanie się czytelnym znakiem Bożej obecności działającej przez drugiego człowieka. Czyniąc tak niewiele, można uczynić bardzo dużo – podkreślił ks. Jan Kania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy