Tarnobrzeskie parafie wspólnie z urzędem miasta i domem kultury postanowiły wesprzeć dokończenie budowy hospicjum na osiedlu Miechocin.
W tarnobrzeskich parafiach można nabyć płytę-cegiełkę „Miejskie kolędowanie”, dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przekazany na dokończenie budowy hospicjum na osiedlu Miechocin. Inicjatorem nagrania i wydania płyty był prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.
- Wielokrotnie powtarzałem, że najcenniejszym pomnikiem, jaki możemy postawić ks. prał. Michałowi Józefczykowi, to doprowadzić do końca rozpoczętą przez niego przed laty budowę hospicjum. To jest „zadanie domowe” zostawione nam przez ks. Michała, które mamy do wypełnienia. Teraz wszyscy możemy mieć swój skromny udział w tym dziele. Wspólnie z dziekanem dekanatu Tarnobrzeg, ks. Adamem Markiem zdecydowaliśmy, że całość datków z dystrybucji płyty zostanie przeznaczona na budowę hospicjum na Miechocinie - podkreśla prezydent Tarnobrzega.
Dariusz Bożek dodał, iż również w budżecie miejskim zostanie zabezpieczona kwota na wsparcie doprowadzenia budowy placówki do końca.
Inicjatorem wydania płyty jest prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Marta Woynarowska /Foto GośćDo nabywania płyty-cegiełki zachęca ks. Adam Marek, dziekan dekanatu tarnobrzeskiego, drugi ze współinicjatorów pomysłu, by dochód ze sprzedaży płyty przeznaczyć na dokończenie dzieła ks. Józefczyka.
- Czas poprzedzający Boże Narodzenie to dobry moment na dzieła miłosierdzia. Święta skłaniają nas bowiem do pochylenia się nad naszymi bliźnimi. Gorąco zachęcam do wsparcia dzieła rozpoczętego przez śp. ks. Michała Józefczyka, które rozpoczął z myślą o chorych, cierpiących, najbardziej potrzebujących opieki - zauważa ks. Adam Marek.
Płytę wydał urząd miasta, a znalazło się na niej 12 kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi z parafii pod wezwaniem: Nawiedzenia NMP, Chrystusa Króla, św. Barbary, św. Gertrudy i św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, chóru z parafii pw. MB Częstochowskiej, duetu - ks. prał. Jana Biedronia i Andrzeja Kasperskiego z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Mileny Panek reprezentującej parafię pw. św. Marii Magdaleny, Damiana Lisa z parafii pw. Miłosierdzia Bożego oraz Natalii Ury, Julii Walczyny oraz Gabrieli Konefał ze Studia Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury pod kierownictwem Anny Pintal. Opieką merytoryczną projekt objął Mariusz Ryś, wicedyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury, muzykolog.
Płytę-cegiełkę można nabyć w tarnobrzeskich parafiach. Marta Woynarowska /Foto Gość- We wrześniu, po informacji otrzymanej z urzędu miasta, iż powstała myśl wydania miejskiej płyty z kolędami, zwróciłem się do księży proboszczów z pytaniem-prośbą o włączenie się tarnobrzeskich parafii w to przedsięwzięcie. Wszyscy bardzo chętnie przystali na propozycję, prosząc tylko o czas, by mogli wytypować wykonawców - mówi Mariusz Ryś.
Nagrania pod okiem Mariana Zycha odbyły się w październiku w Tarnobrzeskim Domu Kultury, jedynie pastorałka w wykonaniu ks. Jana Biedronia i Andrzeja Kasperskiego została zarejestrowana w kościele na Serbinowie z akompaniamentem organów, za którymi zasiadł pan Andrzej.
Do płyty dołączona jest broszurka z tekstami, którym towarzyszą zdjęcia szopek z tarnobrzeskich kościołów z ubiegłego roku.