Ostrowiec Świętokrzyski. Wielkie serca uczniów

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim włącza się aktywnie w różne akcje charytatywne.

Adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w naszym liceum rozpoczęliśmy od dnia skupienia i cyklu katechez zatytułowanych "Prawdziwie w wierze wzrasta ten, kto innym pomaga". Owocem naszych starań jest zaangażowanie uczniów w pomoc potrzebującym - mówi ks. Robert Utnik, dyrektor szkoły.

Wychowankowie liceum angażują się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy, a także pielęgnują pamięć o bohaterach narodowych. - Nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera". Dzięki niej, poprzez przygotowanie paczki i kartki świątecznej, możemy wspomóc kombatantów i weteranów II wojny światowej oraz podziękować im za ich trud i poświęcenie, które podjęli dla naszej ojczyzny. Ponadto zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę gier, zabawek i książek dla dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach w ramach akcji "Gwiazdkę z nieba chcesz, dostaniesz". Oprócz prowadzonych zbiórek uczniowie zaangażowali się również w akcję Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej, polegającej na przygotowaniu listów, które trafią do samotnych i starszych osób naszej diecezji - tłumaczy ks. Grzegorz Wasąg, prefekt szkoły.

Jak dodaje ks. Grzegorz, uczniowie szkoły udzielają się aktywnie także poza terenem placówki. Ich obecność jest zauważalna w różnych parafiach Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie pomagają w organizacji innych wydarzeń. - W tym roku młodzież naszej szkoły dołączyła również do akcji "Choinka nadziei", organizowanej w parafii pw. św. Kazimierza Królewicza. Jej celem jest wsparcie Roksany chorej na raka, która jest podopieczną Fundacji "Bo w nas jest moc". Wolontariusze wykonali ozdoby choinkowe, które trafiły na "choinkę nadziei". Każdy, kto chce wesprzeć chorą Roksanę, może wrzucić "wdowi grosz" i zabrać bombkę wykonaną przez młodzież - tłumaczy prefekt.

Ksiądz Utnik nie ukrywa dumy ze swoich podopiecznych, którzy okazują wielkie i wrażliwe serce na potrzeby innych. - Dzięki naszym akcjom uczniowie rozwijają uczucie empatii, kształtują pozytywną postawę wobec potrzebujących, a swoją postawą i zaangażowaniem udowadniają, że nie jest im obojętny los chorych, samotnych, potrzebujących i biednych - podkreśla dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..