Nowy numer 32/2022 Archiwum

W Zbydniowie znów polała się krew

W miejscowej Szkole Podstawowej odbyła się bowiem VII edycja zbiórki krwi pod hasłem: "Zamień krwinki na ozdoby z choinki".

Akcję przeprowadziła ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa.

W Zbydniowie polała się krew

- Do działania motywuje nas nie tylko chęć pomocy bliskim, ale też efekty poprzednich akcji. To dzięki uczestnikom naszych zbiórek udało się już zgromadzić ponad 120 litrów krwi i zarejestrować 41 potencjalnych dawców szpiku w bazie Fundacji DKMS Polska oraz 68 potencjalnych dawców narządów - poinformował Michał Dziuba, jeden z organizatorów akcji.

W Zbydniowie polała się krew

Zbierano też dary dla podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu, w tym środki czystości, chemię osobistą, słodycze, owoce, napoje i herbatę.

W Zbydniowie polała się krew

- Chociaż do świąt Bożego Narodzenia jeszcze miesiąc, to do Adwentu tylko dzień. To szczególny czas, kiedy mocniej odczuwamy potrzebę czynienia dobra i życzliwej patrzymy na bliźniego. W tym konkretnym dniu każdy będzie mógł stać się prawdziwym św. Mikołajem i obdarować kogoś najwspanialszym darem - darem życia - dodał pan Michał.

W Zbydniowie polała się krew

Dla uczestników akcji "Zamień krwinki na ozdoby z choinki" organizatorzy przygotowali drobne upominki, w tym bombki, stroiki, własnoręcznie zrobione pierniki, a nawet rózgi.

W Zbydniowie polała się krew

Podczas tej charytatywnej akcji 52 osoby oddały 23,4 litra krwi. Zebrano też 250 kg darów dla tarnobrzeskiego Domu Dziecka.

W Zbydniowie polała się krew

- To już 10. raz, jak oddałam krew. W sumie uzbierało się już 5 litrów. Krew oddaję od wielu lat, ale ostatnio miałam dłuższą przerwę, ponieważ urodziłam dziecko - powiedziała pani Ania z Tarnobrzega.

W Zbydniowie polała się krew

Akcja "Zamień krwinki na ozdoby z choinki" odbyła się w ramach projektu "Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023", który jest dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich "Nowefio" na lata 2021-2030.

W Zbydniowie polała się krew

W Zbydniowie realizują go: Fundacja "Przestrzeń Lokalna", Fundacja "Fundusz Lokalny SMK", Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej" oraz Stowarzyszenie LGD "Trygon - Rozwój i Innowacja".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama