Nowy numer 21/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Jubileuszowe granie

XXV Memoriał im. Józefa Gromka w szachach zgromadził w Miejskiej Bibliotece Publicznej 50 miłośników tej królewskiej gry.

W zawodach, które zorganizował Katolicki Klub Sportowy „Victoria”, uczestniczyli gracze zarówno z Polski - Zabrnia, Tarnobrzega, Bielin, Sandomierza, Kielc, Lublina, Rudnika nad Sanem, Nowej Sarzyny, Leżajska, Sędziszowa Małopolskiego, Trzebini, Przeworska, Bystrowic, Krakowa i Wrocławia - jak i z Ukrainy.

Stalowa Wola. Jubileuszowe granie

- Pojedynki rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut - poinformował sędzia zawodów Dominik Sondej.

Stalowa Wola. Jubileuszowe granie

W grupie OPEN zwyciężył Adam Biesiadecki z Tarnobrzega, drugi był Mateusz Różański z Wrocławia, trzeci szachista z Ukrainy - arcymistrz Lubomir Mikhaletz.

Stalowa Wola. Jubileuszowe granie

Wśród juniorów urodzonych w latach od 2002 do 2008 triumfował Piotr Działak ze Stalowej Woli, przed Filipem Białkiem i Jakubem Białkiem, obydwaj z Tarnobrzega.

Stalowa Wola. Jubileuszowe granie

Gabriela Tokarz z Przeworska, Kamil Mierzwa z Rudnika nad Sanem oraz Mieczysław Kruk ze Stalowej Woli okazali się natomiast najlepsi w grupie najmłodszych juniorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast