Nowy numer 48/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Kolędowy konkurs online

Akcja Katolicka i parafia pw. Miłosierdzia Bożego zachęca do udziału w konkursie "Anielskie kolędowanie".

Wprawdzie do Bożego Narodzenia jeszcze nieco ponad miesiąc, ale świąteczne konkursy już się rozpoczynają.

Do udziału w dorocznym konkursie kolęd i pastorałek zachęcają dzieci i młodzież parafia na osiedlu Dzików i działająca przy niej Akcja Katolicka.

- Zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół podstawowych z terenu Tarnobrzega. Konkurs, niestety z uwagi na pandemię podobnie jak w roku ubiegłym odbywa się online, nie zaś w tradycyjnej formie, czyli z występami na żywo. Przy wcześniejszych edycjach współpracowaliśmy ze Szkołą Podstawową nr 9, ale pandemia wymusiła na nas przyjęcie innej, bezpiecznej formuły. Nagrania powinny być zapisane w sposób umożliwiający ich odtworzenie w ogólnodostępnym formacie, np. mp4. Mogą być umieszczane na ogólnodostępnych platformach lub jeśli wielkość pliku na to zezwoli przesłane bezpośrednio na moją skrzynkę mailową: bkapusciak1@wp.pl - informuje Bożena Kapuściak, koordynatorka konkursu, prezes AK na Dzikowie, wiceprzewodnicząca Rady Miasta. - Informacje techniczne jak należy zamieszczać nagrania znajduje się na moim profilu na Facebooku (TUTAJ) Termin nadsyłania mija 17 grudnia.

Atrakcyjne nagrody, czekające na uczestników, zostaną wręczone podczas oficjalnego podsumowania konkursu, które odbędzie się tuż przed Wigilią, na placu Bartosza Głowackiego z udziałem prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, który podobnie jak w latach poprzednich objął wydarzenie swoim patronatem.

- W dotychczasowych edycjach można było zauważyć pewną prawidłowość, iż najmłodsi wykonawcy chętniej sięgali po pastorałki lub piosenki świąteczne, natomiast uczniowie starszych klas stawiali na tradycyjne kolędy, które są niezwykle piękne. Dodają one naszym polskim świętom niezwykłego kolorytu, śpiewane wspólnie przy wigilijnym stole tworzą niepowtarzalną atmosferę, zbliżają nas do siebie jeszcze bardziej. A tej bliskości, zwłaszcza w tych trudnych pandemicznych czasach, szczególnie nam potrzeba. Dlatego śpiewajmy kolędy i nie pozwólmy aby pandemia zabrała nam urok świąt Bożego Narodzenia - apeluje Bożena Kapuściak. - Nadsyłajcie swoje nagrania na konkurs!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama