Nowy numer 33/2022 Archiwum

SK nexilis w Stalowej Woli

Ta jedna z największych południowokoreańskich firm, która specjalizuje się w elektromobilności, będzie pierwszą, która zainwestuje w powstającym w Stalowej Woli Strategicznym Parku Inwestycyjnym.

Umowę w tej sprawie w auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej podpisali: premier RP Mateusz Morawiecki, prezes SKC.CEO Wan- Jae Lee, prezes SK nexilis. CEO Young-Tae Kim, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadberżeny.

SK nexilis w Stalowej Woli

Umowa przewiduje, iż  koreańska korporacja, w pierwszym etapie, zainwestuje w Stalowej Woli aż 650 mln EURO i na powierzchni 560 tys. m. kw. zbuduje fabrykę, która będzie produkować bardzo cienką miedzianą folię, służącą do wytwarzania baterii do elektrycznych aut.

SK nexilis w Stalowej Woli

Budowa hali produkcyjnej ma się rozpocząć już pierwszej połowie 2022 roku, a pierwsze partie miedzianej folii pojadą ze Stalowej Woli w świat w 2024. Rocznie SK nexilis będzie wytwarzać 50 tys. ton miedzianej foli i zatrudni około 500 pracowników.

SK nexilis w Stalowej Woli

Korańska korporacja korzystać będzie tylko z odnawialnych źródeł energii, dlatego też w Stalowej Woli powstanie fotowoltaiczna farma o mocy 20 MW.

SK nexilis w Stalowej Woli

Budowa zakładu produkującego miedzianą folię - to największa inwestycja w Polsce Południowo - Wschodniej.

SK nexilis w Stalowej Woli

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego „Gościa Niedzielnego” (na 5 grudnia br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama