Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Poezja znad Sanu

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbyła się promocja dwóch poetyckich almanachów - "Wiersze znad Sanu" i "Wiersze znad Sanu 2".

Jest to ciekawy przegląd twórców, którzy są z tym regionem związani, chociaż niekoniecznie te utwory dotyczą regionu nadsańskiego, nie było też takiego wymogu. W obu almanachach jest ciekawa prezentacja kilkunastu autorów mających za sobą różne doświadczenia i dorobek. Wiadome jest, że autorzy zrzeszeni w Związku Literatów Polskich mają przynajmniej kilka tomików wydanych i zweryfikowanych przez Zarząd Główny w Warszawie, bo taki jest warunek przynależności do związku. Ale są też tacy, którzy nie mieli do tej pory okazji do zaprezentowania się i jest to dla nich debiut - powiedział Ryszard Mścisz, poeta.

Stalowa Wola. Poezja znad Sanu

Obie publikacje ukazały się z inicjatywy Stalowowolskiego Klubu Literackiego, którego jednym z twórców jest pisarz Mirosław Osowski. - Sukcesem jest to, że mimo pandemii wydaliśmy dwa almanachy, a przygotowujemy się do kolejnego w przyszłym roku. Są chętni do zaprezentowania swoich wierszy i to jest, moim zdaniem, najważniejsze. Chcemy utrzymać tę dobrą passę i promować nowych, również młodych autorów, którzy są związani ze Stalową Wolą. Główną ideą wydawania almanachu jest umożliwienie startu literackiego twórcom, którzy do tej pory nie publikowali swoich wierszy - dodał M. Osowski.

Stalowa Wola. Poezja znad Sanu

Wybrane wiersze z obu almanachów zaprezentowali publiczności poeci Elżbieta Ferlejko i Grzegorz Męciński.

Muzyczną ozdobą wieczoru był występ Sylwii Piotrowskiej, wokalistki specjalizującej się w utworach gospel, kompozytorki i autorki tekstów. Jej piosenki "Ostatni raz" i "Modlitwa" znalazły się na pierwszym miejscu Podkarpackiej Sceny Przebojów Radia Rzeszów.

Stalowa Wola. Poezja znad Sanu

Promocji tomików towarzyszyła wystawa prac malarskich niektórych z poetów publikujących w obu almanachach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy