Nowy numer 48/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Ostro, ale fair

Zakończyły się XXXII Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach. Rozgrywano je o puchar prezydenta miasta.

W zawodach, które w Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizował Katolicki Klub Sportowy "Victoria", wzięło udział 40 szachistów ze Stalowej Woli, Niska, Grębowa, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Kolbuszowej, Kępia Zaleszańskiego, Zaklikowa, Przeworska, Rzeszowa, Starej Wsi, Leska, Kielc, Skarżyska-Kamiennej i Trzebini.

Stalowa Wola. Ostro, ale fair

- Zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim - 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Uczestnicy rozgrywek toczyli ze sobą bardzo zacięte pojedynki, wszystko jednak było w atmosferze fair play i z poszanowaniem przeciwników - poinformował Dominik Sondej, sędzia główny zawodów.

W grupie open zwyciężył Robert Brak z Rzeszowa, przed Grzegorzem Juszczukiem z Tarnobrzega i Pawłem Hawrylakiem ze Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Ostro, ale fair
Wśród szachistów urodzonych w latach od 2002 do 2008 pierwsze miejsce zajęła Izabela Tokarz z Trzebini, która wyprzedziła Julię Giemzę ze Skarżyska-Kamiennej i Adriana Toniaka z Rudnika nad Sanem.

W najmłodszej grupie wiekowej - osoby urodzone w 2009 roku i młodsze - najlepsza była Gabriela Tokarz z Przeworska. Na drugim miejscu sklasyfikowano Kamila Mierzwę z Rudnika nad Sanem, a na trzecim - Tomasza Procnala ze Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama