Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Szansa na debiut

"Wiersze znad Sanu" - to tytuł dwóch almanachów poetyckich, które 21 października zostaną zaprezentowane miłośnikom literatury w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Obie publikacje ukazały się z inicjatywy Stalowowolskiego Klubu Literackiego, a konkretnie pisarza Mirosława Osowskiego, który wspólnie z kilkunastoma osobami taki klub założył. - Ten spontaniczny zryw ma na celu zaktywizowanie naszego środowiska, zachęcenie do twórczych działań na polu literackim, a przede wszystkim poetyckim. Wiele osób - dobrze o tym wiemy - pisze na ogół wiersze do szuflady, wzdraga się przed ich publikacją, czekając na odpowiednią chwilę - powiedział M. Osowski.

Stalowa Wola. Szansa na debiut

I to właśnie ten almanach ma umożliwić prezentację ich twórczości. - Część debiutantów skorzystała z tej okazji. Jakkolwiek większość uczestników almanachu to już wytrawni poeci, mający bogaty dorobek, laureaci konkursów literackich, choćby wymienić tylko takie osoby, jak Małgorzata Żurecka czy Ryszard Mścisz - dodał założyciel klubu.

Spotkanie odbędzie 21 października o godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy