Nowy numer 42/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Patron sieci

Do parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli wprowadzono dziś relikwie bł. Carlo Acutisa.

Relikwie włoskiego błogosławionego, który zmarł na białaczkę mając zaledwie 15 lat, do ołtarza przyniosły dzieci w procesji, na której czele szedł ks. Piotr Dąbrowski. On też przewodniczył Mszy św. i na koniec błogosławił wszystkich relikwiami Carlo Acutisa.

Stalowa Wola. Patron sieci

- Bł. Carlo Acutis to bardzo współczesny święty i bardzo piękna postać. Jest patronem internetowej sieci. Również patronem misji. Za jego wstawiennictwem możemy przedstawić Bogu nasze prośby, ofiarować nasze rodziny, a w sposób szczególny dzieci i młodzież, by zawsze żyły w jedności z Jezusem - podkreślił  ks. Piotr.

Więcej o bł. Carlo Acutisie powiedział w kazaniu o. Paweł Opioła, kombonianin.

Stalowa Wola. Patron sieci

- Carlo Acutis znał się dobrze na interencie i w sieci stworzył wystawę z eucharystycznymi cudami. Od czasów Chrystusa aż do dziś w katolickim Kościele było aż 136 takich zdarzeń; czasami podczas Mszy św. na hostii pojawiała się krew. Badania naukowe wskazywały, że we wszystkich przypadkach była to ta sama grupa krwi. Bł. Carlo był  zafascynowany Eucharystią i wierzył, że w hostii naprawdę jest Pan Jezus. Dzięki internetowej wystawie, którą obejrzało wiele osób, niektóre z nich się nawróciły. Potem wystawa, w planszowej już formie, podróżowała po całym świecie. Dlatego od tego czasu bł. Carlo Acustisa nazywa się misjonarzem sieci - powiedział o. Paweł.

Stalowa Wola. Patron sieci

O. Paweł zwrócił uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną cechę tego błogosławionego - pomagał biednym i bezdomnym. Za kieszonkowe kupował im żywność i śpiwory.

Carlo Acutis został beatyfikowany 10 października 2020 roku przez papieża Franciszka w bazylice św. Franciszka z Asyżu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama