Nowy numer 15/2024 Archiwum

Zawierzbie. Nauka bez granic

Przez tydzień uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zawierzbiu przebywali z wizytą w szkole katolickiej w Hiszpanii.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Zawierzbiu w 2019 r. otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektu "Kompetencje bez granic". Dzięki temu wsparciu 4 opiekunów i 20 uczniów z klas VI-VIII mogło wziąć udział w warsztatach oraz zajęciach lekcyjnych w Katolickiej Szkole Podstawowej Ave Maria Casa Madre w Granadzie.

Jak powiedział dyrektor szkoły Jan Wiatr, była to już druga w historii szkoły inicjatywa na skalę ponadnarodową. - Przede wszystkim chciałbym podziękować tym wszystkim, dzięki którym wyjazd został zorganizowany - naszym koordynatorom. Chcemy, aby nasi uczniowie rozwijali wszechstronnie swoje kompetencje społeczne i językowe, dlatego planujemy kolejne działania z udziałem partnerów zagranicznych - podkreślił.

Wyjazd 20-osobowej grupy został poprzedzony intensywnymi działaniami przygotowawczymi, które obejmowały zajęcia konwersacyjne z języka angielskiego, zapoznanie z innym systemem edukacji, miejscową kulturą i obyczajami.

Dyrektor szkoły katolickiej z opiekunkami wyjazdu.   Dyrektor szkoły katolickiej z opiekunkami wyjazdu.
SP Zawierzbie

- Podczas tygodniowego pobytu w Hiszpanii młodzież pracowała na lekcjach w szkole, brała udział w warsztatach, jak również aktywnie spędzała czas, poznając najpiękniejsze miejsca słonecznej Andaluzji - opowiada Magdalena Kuca, koordynator wyjazdu.

Kluczowym celem wizyty uczniów w Hiszpanii było zdobycie wiedzy i doświadczenia w tematyce związanej z promocją zdrowia. - Wiele czasu poświęciliśmy na rozmowy o prawidłowym odżywianiu, aktywności fizycznej oraz ryzyku uzależnienia od internetu. Dzięki tej wizycie uczestnicy rozwinęli swoje umiejętności społeczne, takie jak: kreatywność i przedsiębiorczość, logiczne myślenie, odporność na stres, współpraca w zespole - mówi Beata Wolnik, odpowiedzialna za organizację wyjazdu.

Zawierzbie. Nauka bez granic   SP Zawierzbie

Radości z powodu pobytu w Hiszpanii nie kryją uczniowie. Jak podkreślają, było to dla nich mocne doświadczenie i niezwykła przygoda. - Dzięki udziałowi w projekcie mogłem po raz pierwszy polecieć samolotem. Dużym wyzwaniem dla mnie było rozwijanie umiejętności językowych poza granicami kraju - wspomina Dominik Podolecki, uczeń VIII klasy. Maja Niezgoda z klasy VII najbardziej zachwycona była kulturą Hiszpanii. - Cieszę się, że mogłam zwiedzić tak wiele wspaniałych miejsc i zabytków z moimi przyjaciółmi ze szkoły - dodaje. Zuzanna Magda, uczennica klasy VI, podkreśla, że wyjazd był dla niej niezwykłym przeżyciem. - Poznałam wielu ciekawych ludzi, co jest to dla mnie bardzo ważne. Ponadto nauczyłam się samodzielności w wielu sytuacjach. To był dobry czas - mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy