Nowy numer 15/2024 Archiwum

Tarnobrzeg. Muzyka u Matki Bożej Dzikowskiej - zaproszenie na koncert

Tarnobrzescy dominikanie zapraszają na kolejny koncert w ramach cyklu "Muzyka u Matki Bożej Dzikowskiej".

W sobotę 9 października o godz. 19 w kościele oo. dominikanów w Tarnobrzegu odbędzie się koncert muzyki dawnej. Będzie można usłyszeć wyjątkowe dzieło włoskiego kompozytora przełomu epok renesansu i baroku Claudia Monteverdiego. Zabrzmią monumentalne "Vespro della Beata Vergine" SV 206 (Nieszpory Maryjne), które wykona zespół muzyki dawnej "Il Giardino d’Amore" pod kierunkiem Stefana Plewniaka.

Zespół ten ma już na swoim koncie liczne koncerty i nagrania w kraju i za granicą. Tworzą go  młodzi, utalentowani muzycy, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej na instrumentach z epoki. Zespół występował na takich festiwalach, jak Festiwal J.S. Bacha w Wiedniu, Festiwal "Utrecht Oude Muziek", Festiwal Tartini w Piranie. Jesienią 2013 r. orkiestra odbyła pierwsze tournée koncertowe po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz wystąpiła na Festival of Early Music Celebration w Nowym Jorku. W 2014 r. zespół Il Giardino d'Amore wystąpił w prestiżowej sali koncertowej Mozarteum w Salzburgu. Podczas drugiej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych muzycy wystąpili w Carnegie Hall w Nowym Jorku i Kalifornii, gdzie członkowie Il Giardino d'Amore poprowadzili kurs mistrzowski na uniwersytetach w Los Angeles i San Diego. Orkiestra od początku swojej działalności wykonywała repertuar oper włoskich i francuskich, muzykę sakralną i włoskie arcydzieła instrumentalne.

Plakat wydarzenia.   Plakat wydarzenia.
Tarnobrzeski Dom Kultury

Współorganizatorem koncertu jest Tarnobrzeski Dom Kultury.

Wydarzenie dofinansowano z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy