Nowy numer 42/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Duży zastrzyk gotówki dla szpitala

Ponad 2,7 miliona złotych z budżetu państwa otrzymał stalowowolski powiat na inwestycje w służbie zdrowia. W sumie pochłoną one 3,4 mln złotych.

Pieniądze te przede wszystkim zostaną przeznaczone na wyposażenie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i Oddziału Udarowego Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli. Wystarczy ich też na zakup sprzętu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

- Najwięcej, ponad 2 mln złotych, przeznaczymy na zakup dla OIOM-u systemu monitorowania życiowych funkcji pacjenta, łóżek, respiratorów, pomp infuzyjnych, defibrylatora i stołu operacyjnego - wyliczał starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Wyposażenie za kwotę 1,3 mln złotych otrzyma zaś Oddział Udarowy, a w tym radiomonitory, zestaw do holtera, kardiomonitory, aparaty do USG oraz respirator.

- Oba bardzo ważne oddziały w naszym szpitalu będą teraz wyposażone w sprzęt na miarę XXI wieku. Obecny jest już bowiem w ponad 80 proc. przestarzały, ma ponad 15 lat - podkreśliła pełniąca obowiązki dyrektora stalowowolskiego szpitala Monika Pachacz-Świderska.

Ordynator Oddziału Udarowego Agnieszka Janiszewska z kolei dodała, że sprzęt, który zostanie zakupiony na tzw. udarówkę wpłynie na skrócenie pobytu pacjentów na tym oddziale.

- Najważniejsza są łóżka intensywnego nadzoru z monitorem i respiratorem. Są one bardzo wygodne i umożliwiają rehabilitację i przeciwdziałają odleżynom - zaznaczyła pani ordynator.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama