Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pomaganie mają we krwi

10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała akcję "Krwiobieg Terytorialsa", dzięki której we wrześniu w województwie świętokrzyskim udało się zebrać 72 litry krwi.

To akcja honorowego krwiodawstwa, którą we wrześniu przeprowadzili żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zbiórki krwi odbyły się w Kielcach, Sandomierzu oraz Ostrowcu Świętokrzyskim. W akcji HDK wzięło udział ponad 160 żołnierzy, którzy w sumie oddali ponad 72 litry krwi. Akcje HDK zostały zorganizowane przy współpracy z Kieleckim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

Sandomierscy terytorialsi podczas akcji krwiodastwa w Sandomierzu.   Sandomierscy terytorialsi podczas akcji krwiodastwa w Sandomierzu.
WOT

- Nasze credo przekuwamy w czyn. Swoim przykładem zachęcamy do dzielenia się najcenniejszym darem, jakim jest nasza krew. Ponieważ każda kropla jest na wagę złota, zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w akcje krwiodawstwa - podkreślił płk Piotr Hałys, dowódca 10. ŚBOT.

Pomaganie mają we krwi   WOT

Uczestnicy akcji w podziękowaniu za cenny dar otrzymali pamiątkowe certyfikaty, monety oraz czekolady, którymi honorowi dawcy postanowili się podzielić z najmłodszymi. Słodycze trafiły do podopiecznych kieleckich świetlic środowiskowych, Domu Dziecka w Łoniowie oraz Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Nasz Dom" z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pomaganie mają we krwi   WOT

"KRWIOoBIEG Terytorialsa" jest projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, który wynika z misji formacji, jaką jest "obrona i wspieranie lokalnych społeczności". Głównymi celami projektu są poprawa bezpieczeństwa mieszkańców kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz liczby osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń kryzysowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy