Nowy numer 15/2024 Archiwum

Nowe parkingi i monitoring nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Tarnobrzeg otrzymał 13,6 miliona złotych dofinansowania na budowę kolejnych parkingów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Dzięki rządowemu wsparciu powstanie ponad 1,5 tysiąca miejsc parkingowych wraz z systemem monitoringu, liczenia miejsc postojowych i toaletami.

Rzecznik prezydenta Tarnobrzega Wojciech Lis poinformował: - To już pewne, miasto otrzymało decyzję Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej o zapewnieniu finansowania dla zadania „Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą” w wysokości 13,6 mln zł.

Będzie to kontynuacja dwóch zakończonych tego lata inwestycji w drogi i infrastrukturę turystyczną nad zbiornikiem, które miasto prowadziło przy wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

- To nie koniec inwestycji nad jeziorem - podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. - Prowadzimy starania o przyznanie kolejnych środków finansowych na ten cel i mogę chyba powiedzieć, że mamy dużą szansę je pozyskać. Dodał wówczas, że miasto planuje m.in. dalszą rozbudowę parkingów.

Dzięki pozyskanemu wsparciu powstanie ponad 1,5 tysiąca kolejnych miejsc parkingowych. Zakres zadania, na które miasto otrzymało finansowanie rządowe, obejmuje budowę parkingów, które zostaną zlokalizowane w trzech punktach wzdłuż ulicy Plażowej oraz Żeglarskiej i będą stanowiły kolejny etap uzupełnienia brakującej infrastruktury:

- pierwsza strefa parkingowa została zaprojektowana na 174 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i 28 dla motocykli,

- druga strefa parkingowa została zaprojektowana na 1114 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 40 dla motocykli,

- trzecia strefa parkingowa została zaprojektowana na 265 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i dla motocykli.

Łącznie powstaną 1553 miejsca postojowe. Przy każdym z parkingów zostaną wybudowane budynki toalet publicznych oraz elementy małej infrastruktury. W ramach zadania zostanie wykonany system monitoringu nad jeziorem i liczenia miejsc postojowych na parkingach. Inwestycja została zaplanowana na trzy lata. Jeszcze w tym roku, po wyłonieniu wykonawcy, ruszą roboty przygotowawcze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy