Nowy numer 42/2021 Archiwum

Nisko. Znów w czołówce

Powiat niżański po raz czwarty wśród najlepszych powiatów w kraju.

Podczas XXVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich starosta niżański Robert Bednarz odebrał z rąk prezesa ZPP Andrzeja Płonki statuetkę i dyplom za zajęcie 8. miejsca w kraju w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców za 2020 rok. Zwyciężył powiat słupski.

Samorządy sklasyfikowane w rankingu oceniają eksperci ZPP według wielu kryteriów, zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych, m.in. takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, poprawiające jakość obsługi mieszkańca, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia, pomocy społecznej czy ochrony środowiska, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej.

- Pokazaliśmy, że pomimo trwania pandemii koronawirusa, rok 2020 był udanym okresem dla naszego powiatu. To wszystko stało się możliwe dzięki sprawnemu zarządzaniu i skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz zaangażowaniu wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Nisku - podkreślił starosta niżański Robert Bednarz.

Powiat niżański już po raz czwarty z rzędu znalazł się w czołowej 15 najaktywniejszych powiatów; w 2019 roku był szósty, w 2018 - trzeci, a 2017 - dwunasty.

Sąsiedni powiat stalowowolski uplasował się na miejscu 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama