Nowy numer 42/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Zielone patio

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zakończyła realizację projektu ekologicznego "Biblioteka gra w zielone".

Na patio pojawiło się dużo roślin: fuksje, begonie, pelargonie, surfinie, kacanki włoskie, surmie zwyczajne, lawendy, liliowce, żurawki, trawy ogrodowe oraz wrzosy.

W takiej scenerii postawiono ogrodowe meble, domek dla dzieci oraz udostępniono gry w chińczyka i szachy. Domek dla najmłodszych czytelników został wzbogacony o tablice manipulacyjne i tablicę do pisania kredą. Dorośli mogą natomiast odpocząć na wykonanych przez pracowników biblioteki i stalowowolską młodzież sofach z palet.

Stalowa Wola. Zielone patio

Jednym z celów projektu było wykorzystanie materiałów przeznaczonych do recyklingu. Młodzież zebrała również rośliny łąkowe i kłosy zbóż, które zostały zasuszone, a następnie wyeksponowane na parterze Biblioteki Głównej.

Stalowa Wola. Zielone patio

- Zapraszamy czytelników do Biblioteki Głównej, a druhnom i druhom z 54. Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej ZHP im. ppor. Bronisława Kochana oraz 24. Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej „Szekle” dziękujemy za bardzo aktywny udział w projekcie trwającym od maja do września - powiedziała Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej biblioteki.

Stalowa Wola. Zielone patio

Zagospodarowanie bibliotecznego patio - to działanie w ramach grantu, który biblioteka otrzymała z programu „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam EKO” Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama