Nowy numer 42/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Utrzymują wysoki poziom

VI edycja Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych już za nami. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas gali w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Pierwszą nagrodę otrzymał Teatr „Kąt”  z Jarosławia za spektakl „Tańce w Ballybeg”, drugą - Teatr Fizyczny „Komorebi” z Katowic, a trzecią -Teatr „Zarazem” z Wołomina.

Stalowa Wola. Utrzymują wysoki poziom

Jednym z trzech jurorów konkursu, obok Leszka Mądzika i Gabrieli Muskały, był Łukasz Drewniak.

Stalowa Wola. Utrzymują wysoki poziom

 - Relacje co roku utrzymują wysoki poziom przedstawień. Przyjeżdżają ciekawe grupy, które traktują te spotkania jako miejsce konfrontacji, by na nowo ułożyć ranking artystycznej siły i pozycji. Relacje pokazują też, jakie tematy są najważniejsze dziś, po jakie teksty warto sięgać. Aktorzy nie chcą konfliktów i chcą być czuli wobec rzeczywistości - powiedział juror.

Stalowa Wola. Utrzymują wysoki poziom

Tuż po ogłoszeniu wyników przedstawiona został teatralna etiuda przygotowana przez uczestników warsztatów prowadzonych przez Leszka Mądzika. Był on także jednym z jurorów tegorocznego konkursu na najlepszy spektakl międzypokoleniowy, a jednocześnie prowadzącym warsztaty teatralne i autorem wystawy fotografii prezentowanej podczas tych spotkań.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama