Nowy numer 42/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Podróże z miedzią

Do Stalowej Woli zawitała dziś mobilna wystawa zorganizowana z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A.

A na niej między innymi multimedia, gry, ciekawostki i wyprawa do podziemnej kopalni.

Stalowa Wola. Podróże z miedzią

- Nie możemy zaprosić wszystkich Polaków do naszych kopalni i hut, by pokazać proces wydobycia i przetwarzania miedzi, ale dzięki wystawie i cyfrowej rzeczywistości będziemy mogli przedstawić nasz fascynujący świat tysiącom ludzi w całym kraju. Multimedialne ekrany pozwolą przenieść się do naszego podziemnego miasta i zademonstrować rzeczywistość KGHM. Miedź to surowiec przyszłości, który pojawia się praktycznie w każdym aspekcie naszego życia. Edukujemy przez zabawę i najnowsze technologie - mówił Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Stalowa Wola. Podróże z miedzią

KGHM jest liderem w produkcji miedzi i srebra na świecie.

Stalowa Wola. Podróże z miedzią

- Jesteśmy obecni na kilku kontynentach. Handlujemy miedzią, srebrem i złotem. Historia KGHM to historia wielu pokoleń. Zbudowaliśmy podziemne tunele o powierzchni aglomeracji warszawskiej - dodał prezes.

Stalowa Wola. Podróże z miedzią

Zwiedzający mobilną wystawę zobaczą filmy na temat kopalni, hut czy zakładów wzbogacania rud w Zagłębiu Miedziowym. Atrakcją są imitacje sztabek srebra, złota i granulat miedzi. Eksponaty można dotknąć i sprawdzić, ile ważą. Wszędzie pełno ciekawostek o czerwonym metalu i innych surowcach.

Stalowa Wola. Podróże z miedzią

Mobilna wystawa opowiada także o historii odkrycia miedzi w Polsce. Na zwiedzających, zarówno tych starszych, jak i młodszych, czeka infokiosk z grami i ciekawostkami o miedzi. KGHM pokazuje również widzom, gdzie obecnie wykorzystywany jest czerwony metal, czyli m.in. w produkcji sond kosmicznych, turbin wiatrowych czy w branży komputerowej. Do tego można zobaczyć oryginalne stroje górnika i hutnika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama