Nowy numer 17/2024 Archiwum

Punkty szczepień przeciwko COVID-19

W siedzibie Caritas w Sandomierzu od poniedziałku do piątku każdy chętny może zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. To projekt finansowany i realizowany we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Centrum Pielęgniarstwa Środowiskowo-Rodzinnego i Rehabilitacji przy Stacji Opieki Caritas w Sandomierzu prowadzi szczepienia przeciwko COVID-19. Punkt szczepień przy ul. Opatowskiej 10 otwarty jest codziennie w godzinach 8–15. Organizatorzy informują, że dostępne są szczepionki: jednodawkowa firmy Johnson&Johnson (Janssen) oraz dwudawkowa: Pfizer.

Budynek Caritas przy ul. Opatowskiej.   Budynek Caritas przy ul. Opatowskiej.
Caritas Diecezji Sandomierskiej

– Punkt szczepień przy placówce Caritas ma na celu zwiększenie poziomu dostępności szczepień i wyszczepialności mieszkańców Sandomierza i okolicznych miejscowości. Chcemy stworzyć okazję do zadbania o swoje zdrowie przede wszystkim dla tych, którzy do tej pory nie mieli czasu na przyjęcie szczepionki lub nie mieli takiej możliwości z różnego powodu – mówi ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Jak dodaje ks. Pitucha, w przypadku problemów z przybyciem i stawieniem się na szczepienie w Stacji Opieki Caritas, istnieje możliwość przeprowadzenia szczepienia w domu pacjenta. – Ponadto, na życzenie organizatorów lokalnych imprez plenerowych, takich jak festyny, pikniki itp., przeprowadzamy mobilne szczepienia w specjalnie wydzielonych punktach szczepień z zachowaniem reżimu sanitarnego – dodaje.

Pierwszy plenerowy punkt szczepień odbędzie się w niedzielę 19 września obok Świetlicy Wiejskiej w Winiarkach 65 (Gmina Dwikozy).

Wszystkie osoby, które zostaną zaszczepione w punkcie Caritas, otrzymają certyfikat szczepień potwierdzający wpis do systemu opieki zdrowia.

Do udziału w szczepieniach zachęca również prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, który we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Tarnobrzegu-Sobowie i parafią pw. Chrystusa Króla organizuje akcję „Szczepimy się z OSP”.

Plakat zachęcający do udziału w akcji szczepień.   Plakat zachęcający do udziału w akcji szczepień.
UM Tarnobrzeg

– W związku ze wzrostem ilości zakażeń i przewidywanymi obostrzeniami warto skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Osoby mające problem z dotarciem do miejsca szczepień mogą liczyć na pomoc straży – informuje Wojciech Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tarnobrzeg.

Punkt szczepień przy parafii czynny będzie w niedzielę 19 września w godzinach 8-15. Tego dnia będzie można zaszczepić się bez rejestracji szczepionkami: jednodawkowa firmy Johnson & Johnson (Janssen) oraz dwudawkowa Pfizer. Jak informuje organizator, zaszczepione zostaną osoby powyżej 16. roku życia.

Dokładne informacje na temat szczepień dostępne są na stronie Caritas Diecezji Sandomierskiej: www.sandomierz.caritas.pl oraz na stronie Urzędu Miasta Tarnobrzega: www.tarnobrzeg.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy