Nowy numer 37/2021 Archiwum

Piknik puszczański w muzeum

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wraz z Polskim Związkiem Łowieckim Okręg Tarnobrzeg i Nadleśnictwem Rozwadów zorganizowało piknik puszczański.

Celem pikniku, który odbył się na muzealnym dziedzińcu, było przede wszystkim zwrócenie uwagi na piękno przyrody i lasów znajdujących się w pobliżu Stalowej Woli.

Piknik puszczański w muzeum…

- Choć teren Puszczy Sandomierskiej jest jednym z najpiękniejszych przyrodniczo kompleksów leśnych Polski oraz obszarem specjalnej ochrony ptaków i siedlisk Natura 2000 "Puszcza Sandomierska", to nadal mało znana jest historia przyrody tego miejsca. Dlatego też edukacja muzealna i przyrodnicza przygotowana na to wydarzenie przez muzealników i leśników przybliżyła zachwycający świat flory i fauny tego pięknego zakątka Polski - poinformowała Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Piknik puszczański w muzeum…

Podczas pikniku było także coś dla ciała (kuchnia lasowiacka) oraz dla najmłodszych: warsztaty, zabawy i konkurs wraz z upominkami.

Piknik puszczański w muzeum…

Były również niezwykle interesujące pokazy sokolnicze i psów myśliwskich, degustacja potraw z dziczyzny oraz stoisko Lasów Państwowych z sadzonkami.

Piknik puszczański w muzeum…

Muzyka to przede wszystkim koncert Zespołu Sygnalistów "Raróg" i występ Roberta Kasprzyckiego z zespołem.

Piknik puszczański w muzeum…

Patronat honorowy nad piknikiem sprawowali: Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, oraz Lucjusz Nadbereżny, prezydent  Stalowej Woli.


Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego "Gościa Niedzielnego" (nr 38 na 26 września br.).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama