Nowy numer 37/2021 Archiwum

Rok Lema w Stalowej Woli

Dwa konkursy, plastyczny i poetycki, organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli.

Biblioteka wspólnie z LO im. KEN i Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli zaprasza młodych twórców na XXI edycję konkursu  poetyckiego „Moja Mała Ojczyzna” pod hasłem „Godziny przy piórze”. A razem ze starostwem zapowiada XXVI edycję konkursu „Ekslibris” zatytułowanego: „Świat gwiazd, planet i robotów - rok Stanisława Lema”.

- Konkurs literacki przeznaczony jest dla młodych twórców z powiatu stalowowolskiego i przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas od IV do VIII szkół podstawowych (I kategoria) i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (II kategoria). Zainteresowani udziałem w konkursie powinni złożyć dwa wiersze o dowolnej tematyce, napisane czytelnie na oddzielnych kartkach (w pięciu egzemplarzach). Patronat nad konkursem sprawuje Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło w Stalowej Woli. Najlepsze wiersze uhonorowane zostaną nagrodami - poinformował Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

 Rok Lema w Stalowej Woli

Do udziału w konkursie na okolicznościowy ekslibris, który zostanie przeprowadzony pod hasłem „Magiczne miejsca powiatu stalowowolskiego” organizatorzy zapraszają zaś uczniów klas od  IV do VIII. Jego celem jest włączenie się w obchody Roku Stanisława Lema ustanowionego przez Sejm RP.  W pracę wkomponowany powinien być napis „Ekslibris” i „Powiat stalowowolski” lub „Rok Stanisława Lema”.

Fundatorami nagród są: Starostwo Powiatowe oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama