Nowy numer 37/2021 Archiwum

Powietrzny atut

W gminie Zaleszany na powierzchni około 20 hektarów powstanie strefa logistyczna, która będzie uzupełnieniem tworzonego w Stalowej Woli Strategicznego Parku Inwestycyjnego.

Porozumienie w tej sprawie podpisali Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, oraz wójt gminy Zaleszany Paweł Gardy.

Głównym atutem, który zdecydował o wyborze właśnie tej gminy, było lotnisko w Turbi. Wokół niego właśnie powstaną na przykład nowoczesne magazyny i stacje przeładunkowe. Lotnisko będzie zmodernizowane, powstanie także pas lotniczy o długości od 1 do 1,3 km.

- Obecnie wraz z Aeroklubem Stalowa Wola zastanawiamy się, jak rozwijać lotnisko w Turbi, jakiej długości pas startowy wybudować. Takich miejsc w regionie naprawdę nie ma. Samo lotnisko to 50 ha powierzchni, usytuowane przy Sanie i obok planowanego zjazdu z przyszłej drogi ekspresowej S74. Myślę że szczegóły rozbudowy poznamy za parę miesięcy. Z pewnością będzie to wydatek około 40 mln złotych. Strefa to także podatki dla gminy na wiele lat. Dla naszej wiejskiej, niebogatej gminy to bardzo dużo - podkreślił Paweł Gardy.

Równolegle do budowy Strategicznego Parku Inwestycyjnego i strefy logistycznej w Turbi, w gminie Zaleszany, ale tym razem w wsi Obojna na powierzchni 30 ha zbudowane zostanie duże osiedle mieszkaniowe - domki jednorodzinne i bloki - w których zamieszkają pracownicy zakładów, które powstaną w obu strefach.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama