Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Radomyśl. Korony dla Maryi

W 30. rocznicę koronacji Matki Bożej Bolesnej w sanktuarium w Radomyślu nad Sanem odbędzie się poświęcenie i nałożenie koron na drugi cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia.

Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 29 sierpnia. Centralnym punktem tego wydarzenia będzie uroczysta Msza św., którą przy ołtarzu polowym o godz. 11.30 odprawi bp Krzysztof Nitkiewicz. - Do tego wyjątkowego dnia przygotowujemy się jako parafia od dłuższego czasu. W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęliśmy 9-miesięczną nowennę polegającą na adoracji Najświętszego Sakramentu w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Bezpośrednim przygotowaniem parafii do uroczystości nałożenia koron była renowacja misji świętych, które poprowadził ks. Jan Ślęczka MS ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Ponadto na kilka dni przed uroczystością będę zachęcał wszystkich mieszkańców mojej parafii do dekoracji domów i ulic, aby w oknach pojawił się wizerunek Matki Bożej - mówi ks. Józef Turoń.

Złote korony udekorowane brylantami, rubinami, perłami i cyrkoniami.   Złote korony udekorowane brylantami, rubinami, perłami i cyrkoniami.
ks. Grzegorz Słodkowski /Foto Gość

Korony, które zostaną nałożone na słynący łaskami obraz, zostały wykonane ze złota ofiarowanego przez pątników. - Zbieranie złota rozpoczęliśmy dwa lata temu. To były wzruszające chwile, kiedy parafianie, ludzie z okolicy, legioniści Maryi ściągali przy mnie swoje obrączki, łańcuszki i ofiarowywali je. Ludzie przynosili nie tylko złoto, ale historie swojego życia i swoich rodzin - wspomina proboszcz.

Jak podkreśla ks. Turoń, który w przyszłym roku osiągnie wiek emerytalny, jego marzeniem przed emeryturą jest zorganizować koncert z udziałem sławnego artysty, który wpisywałby się w obchody przyszłorocznej rocznicy nałożenia koron. - Wykonawca koron obiecał mi, że na obchody pierwszej rocznicy nałożenia koron przygotuje mi małą różę, która zostanie wykonana z pozostałej części złota. Będzie to szczególny wyraz wdzięczności za obecność Maryi w wizerunku Matki Bożej Pocieszenia - podkreśla kustosz sanktuarium.

Cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia.   Cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia.
Archiwum parafii

Więcej na temat uroczystości nałożenia koron na obraz Matki Bożej Pocieszenia będzie można przeczytać w najbliższym numerze sandomierskiego wydania "Gościa Niedzielnego" (nr 34 na 29 sierpnia).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy