Nowy numer 15/2024 Archiwum

Sandomierz. Trwają zapisy na pątniczy szlak

Już po raz 38. organizowana jest Diecezjalna Sandomierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwają zapisy chętnych do udziału w wędrówce do Częstochowy.

Tegoroczna pielgrzymka – podobnie jak w ubiegłym roku – ze względu na pandemię koronawirusa będzie miała formę sztafety. Ponadto nowością w tym roku jest możliwość pielgrzymowania z noclegiem we własnym namiocie. Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, uczestnicy pielgrzymki są zobowiązani do zakrycia usta i nosa, lub zachowania dystansu społecznego – mówi ks. Krystian Kusztyb, koordynator pielgrzymki.

Po dojściu na miejsce pątnicy wrócą do własnych domów, a następnego dnia, na trasę wyjadą kolejni pielgrzymi. Dzięki wymianie pielgrzymów, na sandomierskiej pielgrzymce będzie mogła uczestniczyć większa grupa pątników. – Każdego dnia autokar przywozić będzie i odwozić kolejnych pielgrzymów. Nie będzie możliwości nocowania po trasie nawet u „znajomych”. Jedynie grupa namiotowa będzie nocować w wyznaczonych do tego miejscach. Opiekę duszpasterską nad taką formą pielgrzymowania zapewni kilku księży z diecezji – zaznacza ks. Kusztyb.

Zapisy na pielgrzymkę trwają nadal, pomimo zbliżającego się terminu rozpoczęcia trasy. – Co prawda zbliża się dzień wyjścia pielgrzymki, to jednak nie oznacza to, że lista uczestników została zamknięta. Limit osób, mogących wziąć udział w pielgrzymce nie został osiągnięty, dlatego zdecydowaliśmy się na przedłużenie zapisów praktycznie do momentu Mszy św. inaugurującej pielgrzymkę – tłumaczy koordynator pielgrzymki.

Msza św. na rozpoczęcie 38. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza rozpocznie się o godz. 8.30 w katedrze sandomierskiej. Jak przypominają organizatorzy pielgrzymki, bagaże w dniu wyjścia pielgrzymki będą zbierane od godz. 7 na parkingu przy Spichlerzu.

Pielgrzymka sztafetowa – porządek:

  • 4 sierpnia – grupa ostrowiecka
  • 5 sierpnia – grupa sandomierska
  • 6 sierpnia – grupa stalowowolska – św. Urszuli
  • 7 sierpnia – grupa stalowowolska – św. Jadwigi
  • 8 sierpnia – grupa janowska
  • 9 sierpnia – grupa stalowowolska – św. Michała
  • 10 sierpnia – grupa stalowowolska – św. Floriana
  • 11 sierpnia – grupa stalowowolska – św. Barbary
  • 12 sierpnia – grupa stalowowolska – bł. Wincentego
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy