Nowy numer 37/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Rusza strefa płatnego parkowania

Od najbliższego poniedziałku, czyli 2 sierpnia, za zaparkowanie w centrum trzeba będzie zapłacić.

Zacznie bowiem funkcjonować strefa płatnego parkowania w Tarnobrzegu. Obecnie trwają jeszcze prace przygotowujące do jej uruchomienia, które zakończa się 30 lipca. Na ulicach objętych strefą malowane jest oznakowanie poziome pod miejsca parkingowe. Ponadto zmieniła się już stała organizacja ruchu - na odcinku ul. Mickiewicza, od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Szkolnej i dalej na odcinku ul. Szkolnej do skrzyżowania z ul. Kościuszki i Jachowicza został wprowadzony ruch jednokierunkowy.

- Bardzo prosimy kierowców o zwracanie uwagi na znaki i nie jeżdżenie na pamięć, gdyż może to zagrażać bezpieczeństwu użytkowników. Strefa, zgodnie z przepisami rusza w poniedziałek, gdyż w dni wolne nie obowiązuje, i od godziny 8.30 do 17.30 za postój będą pobierane opłaty, które można dokonać na kilka sposobów - w parkomacie za pomocą karty płatniczej, bliku lub gotówką, a także jedną z czterech aplikacji mobilnych wykorzystując do tego telefon komórkowy. W tej chwili zostały wprowadzone dwa rodzaje abonamentu - mieszkańca oraz przedsiębiorcy. Wszelkie uwagi w tej kwestii ze strony mieszkańców, jak i osób korzystających z parkingów w strefie będą przez nas mile widziane. Dobre pomysły będą przez nas wykorzystywane, a korekty zawsze można wprowadzić - mówi Robert Kędziora, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu.

Tarnobrzeg. Rusza strefa płatnego parkowania   Na części ulicy Mickiewicza oraz Szkolnej już obowiązuje na stałe ruch jednokierunkowy. Marta Woynarowska /Foto Gość

W pierwszym etapie strefa płatnego parkowania objęte zostaną następujące ulice: Dominikańska (od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Sandomierskiej); Tadeusza Kościuszki (od ul. Dominikańskiej do parkingu przy Pl. dr. Antoniego Surowieckiego); Adama Mickiewicza (od Pl. Bartosza Głowackiego do skrzyżowania z ul. Sokolą); Sandomierska (od skrzyżowania z ul. Dominikańską do Pl. Bartosza Głowackiego) oraz na całej ich długości - dr Olgi Lilien, Szeroka, Krótka i Szkolna.

Opłata za pierwsze półgodziny parkowania wyniesie 1,00 zł, natomiast pierwsza godzina to wydatek rzędu 2,50 zł.

Celem wprowadzenia płatnej strefy płatnego jest ułatwienie w parkowania w ścisłym centrum miasta, by móc załatwić sprawy w urzędach, placówkach medycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama