Nowy numer 37/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Medyk pozostaje

Stalowowolski powiat od 1 września przejmie od województwa podkarpackiego prowadzenie Medycznej Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Stalowej Woli. Szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb.

W związku z tym, że województwo nie było zainteresowane dalszym prowadzeniem tej szkoły, a nam zależało, by nadal istniała, postanowiliśmy ją przejąć. Uznaliśmy, że jest ona wciąż potrzebna na naszym edukacyjnym rynku, a jej oferta jest ciekawa dla potencjalnych słuchaczy - powiedział starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Województwo Podkarpackie zobowiązało się jednak  pomóc finansowo powiatowi i przekazać  340 tys. złotych.

Medyczna Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej nie zmieni swojej siedziby, wciąż będzie działała w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

- W zbliżającym się roku szkolnym można będzie w niej zdobyć zawód technika: masażysty, elektroradiologa, sterylizacji medycznej, farmaceuty oraz opiekuna medycznego i podologa - dodał Tomasz Wosk,  naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama