Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pielgrzymka Biegowa dotarła na Jasną Górę

Jubileuszowa XXV Pielgrzymka Biegowa z Tarnobrzega na Jasną Górę po trzech dniach zmagań i przebyciu 228 km dotarła do celu w poniedziałek, 26 lipca.

W tym roku do Matki Bożej Częstochowskiej pobiegło około 50 osób z Tarnobrzega i różnych stron Podkarpacia. Jedna z biegaczek przyjechała specjalnie z Gdańska.

Pątnicy przemierzali kolejne kilometry do sanktuarium na Jasnej Górze sztafetą, dobiegając w kolejne dni do Chmielnika, Szczekocin i Częstochowy. - Każdy z uczestników miał możliwość, aby według swojej kondycji fizycznej pokonać odpowiednią ilość kilometrów. Od strony technicznej nad całością czuwał Zenon Dziadura, prezes klubu biegacza “Witar”, który swoim entuzjazmem, zapałem i energią motywował pielgrzymów do pokonywania kolejnych kilometrów – podkreślił ks. Radosław Koterbski, jeden z uczestników biegu.

Obok wysiłku fizycznego pątnikom towarzyszył wysiłek duchowy. - Pielgrzymi modlili się indywidualnie w czasie biegu, ale także uczestniczyli w porannych modlitwach, Mszy Świętej, wieczornym Apelu Jasnogórskim, czy w modlitwie różańcowej prowadzonej w autokarze. Korzystali także z posługi sakramentalnej – mówił ks. Koterbski.

Pielgrzymka zakończyła się uroczystą Mszą Świętą w sanktuarium na Jasnej Górze. W homilii ks. Radosław Koterbski umocnił pielgrzymów Słowem Bożym, którego treść dotyczyła wartości czasu. – Zachęcam Was, abyście tak jak te trzy dni pielgrzymowania wykorzystali dla swojego pożytku duchowego, tak również wykorzystywali czas całego swojego życia i nie zmarnowali drzemiącego w nich potencjału – powiedział kaznodzieja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy