Nowy numer 37/2021 Archiwum

Tarnobrzeżanie z "Idolami"

Ewa Wójcik-Lis i Roman Dąbrowski zostali nagrodzeni tytułami "Idol" rzeszowskiego oddziału Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Podsumowanie regionalnego etapu konkursu Idol Województwa Podkarpackiego 2021, zorganizowanego przez rzeszowski oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych, odbyło się podczas konferencji "Jesteśmy Razem", podczas której dyskutowano  m.in. o zakresie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej obiektów użyteczności publicznej dla osób z niepełno sprawnościami.

Wśród zwycięzców etapu regionalnego w kategoriach: "Media" została Ewa Wójcik-Lis, zaś "Idol Środowiska" - Roman Dąbrowski. Konkurs obejmował także kategorie: Edukacja, Urząd otwarty dla niewidomych, Instytucja/Placówka kultury/ Firma.

Tarnobrzeżanie z "Idolami"   Dyplom Ewy Wójcik-Lis. Archiwum Ewy Wójcik-Lis

Ewa Wójcik-Lis od 18 lat jest dziennikarką Radia Leliwa - najstarszej komercyjnej stacji radiowej w południowo-wschodniej Polsce, z siedzibą w Tarnobrzegu. W uzasadnieniu przyznania tytułu organizatorzy napisali, iż "w swojej działalności podnosi często tematykę osób z dysfunkcją wzroku. Mówi o barierach na jakie napotykają, ale też wskazuje sukcesy i podkreśla aktywność osób niewidomych i słabowidzących na wielu płaszczyznach lokalnych".

Tarnobrzeżanie z "Idolami"   Dyplom dla Romana Dąbrowskiego. Archiwum Rentay Dąbrowskiej

Roman Dąbrowski należy do koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu. Z wykształcenia filozof, jest autorem tomiku "Pamiętnik ze snów", opublikowanego w 2020 roku, który był jego debiutem literackim. Ponadto jest nauczycielem akademickim, doradcą i coachem. Aktywnie działał w Miejskiej Społecznej Radzie do spraw Osób Niepełnosprawnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama