Nowy numer 37/2021 Archiwum

Antoniów. Cenny prezent

Od 110 lat działa Ochotnicza Straż Pożarna w Antoniowie w gminie Radomyśl nad Sanem. Na urodziny strażacy otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Auto ma napęd na 4 koła, zbiornik wody o pojemności 2,5 tys. litrów i na środek pianotwórczy (300 l), działko wodno-pianowe, 6-osobową kabinę, obrotowy maszt oświetleniowy i system szybkiego natarcia. Kosztował 850 tys. zł; 500 tys. zł pochodziło z Funduszu Sprawiedliwości, 50 tys. dołożył stalowowolski powiat, a resztę - gmina Radomyśl nad Sanem.

Uroczystość przekazania odbyła się w Gminnym Centrum Turystyki i Rekreacji w Antoniowie, a rozpoczęła ją Eucharystia, której przewodniczył ks. Marek Mazur, proboszcz parafii pw. św Zygmunta w Pniowie. On też pojazd poświęcił.

Okrągły jubileusz był także okazją do przyznania złotych, srebrnych i brązowych odznaczeń "Za zasługi dla pożarnictwa", odznaczeń "Wzorowy Strażak", medali za wysługę lat, medali za wzorową służbę, a także odznak Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Obecnie w OSP Antoniów służy 35 czynnych strażaków, 4 druhów wspierających i 3 honorowych. Działa także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, do której należy 14 dziewcząt. W ubiegłym roku jednostka uczestniczyła w 42 akcjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama