Nowy numer 37/2021 Archiwum

Stalowa Wola-Rozwadów. Głos nadziei

To tytuł kolejnego koncertu, który odbył się w rozwadowskim klasztorze braci mniejszych kapucynów w ramach XXXI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola-Rozwadów.

Festiwal w całości poświęcony jest Prymasowi Tysiąclecia. - Cały czas czerpiemy z jego bogatego dziedzictwa. Plus dużo dobrej muzyki, powiązanej oczywiście z postacią i życiem kardynała - podkreślił Robert Grudzień, dyrektor festiwalu.

W koncercie "Głos nadziei" wystąpiła wnuczka Wojciecha Pokory, aktorka i wokalistka z sopranowym głosem - Agata Nizińska.

Stalowa Wola - Rozwadów. Głos nadziei

- Zaśpiewałam piosenki gospelowe, zarówno po angielsku, jak i po polsku. Są to utwory, które opowiadają o Chrystusie, o Bogu, o tym, co chciał nam przekazać dwa tysiące lat temu. Postać Chrystusa daje nam nadzieję, przynajmniej tak jest w moim życiu. Kardynał Stefan Wyszyński zaś to człowiek, który zachęcał nas do rozwijania swojej duchowości i empatii. To staramy się robić na scenie, wychodząc do was z otwartym sercem - zapewniła piosenkarka.

Stalowa Wola - Rozwadów. Głos nadziei

Agacie Nizińskiej akompaniował skrzypek i kompozytor Bogdan Kierejsza. - Tą nadzieją jest także kultura naszego narodu. Wspierał ją bardzo kard. Wyszyński. Zagram dziś wprawdzie utwory z wyższej półki, ale rozpoznawalne i lubiane przez publiczność - zapowiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama