Nowy numer 30/2021 Archiwum

Weekend dookoła wody

Najbliższy weekend w Sandomierzu będzie wyjątkowo muzyczny. Odbędzie się bowiem kolejna edycja Dookoła Wody Festival 2021.

Ta wielobarwna, wielokulturowa muzyczna impreza odbędzie się od 23 do 25 lipca na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu oraz w Starym Porcie. W tym roku publiczność w niezwykłą muzyczną podróż po muzyce świata zabiorą m.in. zespół Klang, Marek Szurawski, Horyzont Marzeń, Zejman i Garkumpel, Hambawenah.

W sobotę po Mszy św. sprawowanej w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła  w Sandomierzu odbędzie się IV Gala Orderu Rzeki Wisły, podczas której retman Mieczysław Łabęcki odbierze tytuł Kawalera Orderu Rzeki Wisły.

Słynny ulanowski flisak został zgłoszony do tytułu przez Grzegorza Świtalskiego i poparty przez armatora sandomierskich statków wycieczkowych kapitana Tadeusza Prokopa oraz środowisko niezależnych sterników wiślanych. W jawnym głosowaniu kapituła orderu, w składzie: Zbigniew Gąsowski, Jarosław Kałuża i Ewa Ciepielewska, jednomyślnie przychyliła się do wniosku. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbędzie się w wirydarzu klasztoru ojców dominikanów przy kościele pw. św. Jakuba.

Po południu, o godz. 17 widzowie będą mieli okazję obejrzeć uroczystą paradę na Wiśle wraz z tradycyjnym chrztem łodzi w obrządku sandomierskim.

Przez całą sobotę (od godz. 10 do 19) na bulwarze wiślanym odbywać się będzie kiermasz lokalnych produktów.

W niedzielę w ramach festiwalu Marek Juszczyk, konserwator, przewodnik, poprowadzi wycieczkę "Wiślanym szlakiem po Sandomierzu".

Weekend dookoła wody   Plakat festiwalowy. SCK

"Planując rokrocznie Dookoła Wody Festival staramy się, aby był on wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Spodziewamy się, że tak będzie i w tym roku. Spotkania i koncerty zaplanowane na najbliższy lipcowy weekend będą obfitowały w zróżnicowane kulturowe kontrasty i niesamowite artystyczne »konfrontacje«" - zapewniają organizatorzy, czyli Sandomierskie Centrum Kultury, Kapituła Orderu Rzeki Wisły, Jacek Marczewski i Aleksandra Rutkowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama