Nowy numer 30/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Legendy w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przystępuje do realizacji projektu online pt "Dawno, dawno temu…odkurzamy biblioteczne półki".

Projekt jest skierowany do dzieci, młodzieży i wszystkich zainteresowanych literaturą, a w szczególności legendami. Co proponujemy naszym czytelnikom?

- Będą to: spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży - Zuzanną Orlińską, Kazimierzem Szymeczką, Pawłem Wakułą i Mariuszem Wollnym; warsztaty pisarskie z Ewą Stadtmüller oraz szereg działań literacko-edukacyjnych dotyczących historii i kultury Polski średniowiecznej. Przedstawimy życie rycerzy, obyczaje panujące w zamku, ciekawe biografie oraz styl uboru księżniczek i królowych. Wyjaśnimy, dlaczego praca skryby była niezwykle ważna, i jak wyglądały potrawy naszych przodków. Pokażemy, jak wykonać inicjał, tarczę i pieczęć rycerską, witraż czy średniowieczny garnek. Nie zabraknie wirtualnego czytania legendy, a zwieńczeniem projektu będzie stworzenie średniowiecznej przestrzennej gry planszowej, z której czytelnicy będą mogli korzystać - wylicza koordynator projektu Beata Życzyńska, kierownik Działu Promocji i Nowych Technik Bibliotecznych stalowowolskiej MBP.

Stalowa Wola. Legendy w bibliotece

Projekt „Dawno, dawno temu…odkurzamy biblioteczne półki” zostanie zorganizowany w przestrzeni wirtualnej, w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2021”, dofinansowanego przez ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Honorowy patronat sprawuje Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama