Nowy numer 30/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Kot z charakterem

Ekologicznie i kreatywnie. Tak przebiegł pierwszy turnus wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Jego uczestnicy zapoznali się z przygodami sympatycznego detektywa Pozytywki, którego przygody opisał lubiany przez dzieci autor książek Grzegorz Kasdepke, zgłębili tajniki kosmosu z profesorem Astrokotem - bohaterem „Układu Słonecznego z profesorem”, przekonali się też, że kot może mieć charakterek - na podstawie serii książek N. Bruela „Zły Kocurek” - wymienia Beata Życzyńska, kierownik Działu Promocji i Nowych Technik Bibliotecznych MBP w Stalowej Woli. - Wakacje to czas przygód, nie mogło zatem zabraknąć perypetii Kaczora Donalda z lotnią. Ostatnie zajęcia w ramach pierwszego turnusu, przeprowadzone na podstawie książki „Jak być eko, czyli wiersze o ekologii”, uświadomiły dzieciom, jak ważna jest segregacja odpadów i dbanie o środowisko przyrodnicze - dodaje.

Stalowa Wola. Kot z charakterem

Poznanie różnorodnej literatury stało się z kolei wstępem do przeprowadzenia warsztatów plastycznych, których efektem była między innymi kukiełka detektywa Pozytywki, wykonana z plastikowych butelek i opakowań po jogurtach, recyklingowy przybysz z obcej planety, gra planszowa „Bezkresny wszechświat”, kocurek z papierowych talerzyków, guzika i sznurka oraz kolorowy latawiec.

Stalowa Wola. Kot z charakterem

W ramach nauki i zabawy dzieci przeszły również krótki kurs segregowania odpadów, a później nauczyły się, jak wykorzystać to w praktyce. Plastikowe kubeczki, puszki, butelki, stare gazety oraz odpadki z owoców wędrowały do właściwych kolorowych pojemników. Później mali ekolodzy pracowali przy czyszczeniu stawu pełnego śmieci, a także spróbowali swoich sił w grze „Super Bohater” - o segregacji śmieci i zasadach z nią związanych.

Stalowa Wola. Kot z charakterem

Zwieńczeniem pierwszego z trzech turnusów w MBP były upominki ufundowane przez współorganizatora wakacji w bibliotece - Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta Stalowej Woli. Wręczyły je Patrycja Jędruch, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, i Ewa Biały, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama