GN 37/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Kopią pod torami

Trwają intensywne roboty ziemne przy budowie podziemnego łącznika, który połączy ul. Przemysłową z ul. Okulickiego, a dalej z obwodnicą Stalowej Woli i Niska.

Inwestycja, zwana już małą obwodnicą miasta, pochłonie około 30 milionów złotych, ale dwie trzeci tej sumy to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nowy projekt drogowy przewiduje, że ul. Przemysłowa stanie się czteropasmowa, dzięki czemu jazda do Tarnobrzega czy strefy przemysłowej stanie się płynna i bezkolizyjna.

Stalowa Wola. Kopią pod torami

To rozwiązanie komunikacyjne ma wyprowadzić ruch z centrum Stalowej Woli i małych ulic. Wszyscy, którzy będą jechać od strony Tarnobrzega ul. Przemysłową w stronę obwodnicy, ominą osiedla mieszkaniowe, wjeżdżając tunelem w ulicę Okulickiego.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie także fragment ul. Okulickiego, od ronda po kolejowy wiadukt. W planach jest też usytuowanie ekranów akustycznych od strony osiedla domków jednorodzinnych oraz bloków. Budowa łącznika, która potrwa ponad rok, wymaga również wstrzymania ruchu kolejowego.

Stalowa Wola. Kopią pod torami

W Stalowej Woli podobny tunel łączy już strefę przemysłową z ul. Energetyków i dalej z obwodnicą Stalowej Woli i Niska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama