Nowy numer 37/2021 Archiwum

Nisko. Wspomogą niepełnosprawne rodziny

Powiat niżański podpisał umowę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Poprowadź Mnie przez Świat" z Rudnika nad Sanem.

Stowarzyszenie ma realizować program pt. "Opieka wytchnieniowa", którego zasadniczym celem jest odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach.

- Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw. Usługa opieki wytchnieniowej świadczona jest nieodpłatnie - zapewniła sekretarz niżańskiego powiatu Mirosława Daśko.

W niżańskim powiecie takim wsparciem objętych zostanie 20 osób. Pieniądze na ten cel - 96 tys. zł - pochodzą z Funduszu Solidarnościowego ministra rodziny i polityki społecznej.

- Jest to pomoc skierowana do osób niepełnosprawnych, ale przekłada się ona w dużym stopniu na pomoc ich opiekunom i najbliższej rodzinie. Realizacja programu przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Poprowadź Mnie przez Świat" gwarantuje wysoką jakość jego wykonania - dodał starosta niżański Robert Bednarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama