Nowy numer 32/2022 Archiwum

Nowa Dęba. Nowy dyrektor SOK

Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon powołał dzisiaj Iwonę Strojek na stanowisko dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury.

Iwona Strojek wygrała konkurs na to stanowisko, który został ogłoszony po przejściu poprzedniego szefa tej instytucji Krystiana Rzemienia do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, gdzie objął funkcję wicedyrektora.

O wyborze nowego dyrektora SOK zdecydowała komisja, powołana przez burmistrza Nowej Dęby, w gronie której znalazły się osoby związane z kulturą, organizacjami pozarządowymi oraz radni. W konkursowe szranki stanęły dwie osoby. Dzisiaj, czyli 1 lipca, burmistrz Wiesław Ordon wręczył I. Strojek oficjalne powołanie na 5-letnią kadencję.

Iwona Strojek jest magistrem inżynierem z zakresu handlu i spółdzielczości. Od 5 lat była dyrektorem Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, wcześniej zaś przez dwa lata piastowała funkcję wicedyrektora. Ponadto była wykładowcą w tarnobrzeskich uczelniach - Profesjonalnej Szkole Biznesu oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Zajmowała się doradztwem zawodowym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Majdanie Królewskim, Stowarzyszeniu "Wsparcie" w Nowej Dębie, Fundacji "Międzynarodowe Centrum Kształcenia i Rozwoju Gospodarczego" w Mielcu, Stowarzyszeniu Przyjaciół Huty Komorowskiej oraz w Lidze Obrony Kraju w Nowej Dębie.

Nowa dyrektor SOK jest mocno zaangażowana w życie gminy. W ZS2 organizowała finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierała MKS Stal w zdobywaniu pieniędzy na realizację projektów sportowych, wraz ze Stowarzyszeniem "Poręba" podejmowała działania na rzecz dzieci i młodzieży.

W 2012 r. została odznaczona brązowym, zaś w tym roku srebrnym Krzyżem Zasługi, przyznanym przez Prezydenta RP. W roku 2015 otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama