Nowy numer 32/2022 Archiwum

Ulanów. Jarmark turystyczny

Jarmarkiem turystycznym, który odbył się na flisackiej przystani w Ulanowie, rozpoczęto turystyczny sezon w niżańskim powiecie.

Otwarciu towarzyszyło wiele atrakcji, w tym oczywiście spływ galarami oraz kajakami na 22. km trasie  z Harasiuk do Dąbrówki.

Była to także dobra okazja do spróbowania tradycyjnego „borszczu flisackiego”, „lizaków wigilijnych”, chleba flisackiego ze smalcem i chrupaczków - przygotowanych i serwowanych przez Marię Łabęcką.

Ulanów. Jarmark turystyczny

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wólki Tanewskiej z kolei częstowały  ciastem „drożdżowelove z wiśniami”, proziakami z serem, chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz szarlotką z dynią. Koło Gospodyń Wiejskich z Harasiuk promowało się własnoręcznie robionymi herbatkami, syropami, octami i kosmetykami.

Ulanów. Jarmark turystyczny

- Jest to doskonała okazja do zapoznania się z lokalnymi wyrobami, obrzędami i tradycjami. Dodatkowo podczas jarmarku dostępne były przewodniki, mapy turystyczne i informatory o lokalnych atrakcjach nie tylko dla mieszkańców, ale również dla wszystkich odwiedzających okolicę. Zachęcamy wszystkich do korzystania z atrakcji turystycznych naszego powiatu - zachęcał starosta niżański Robert Bednarz.

Ulanów. Jarmark turystyczny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama