Nowy numer 30/2021 Archiwum

Oddani Najświętszemu Sercu Jezusa

W sandomierskiej katedrze odbyło się doroczne diecezjalne spotkanie Wspólnot Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Eucharystię sprawowaną przez ks. Stanisława Olszówkę, diecezjalnego opiekuna wspólnot, poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu oraz krótka konferencja. Przed błogosławieństwem, do uczestników spotkania kilka zdań skierował bp Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował wszystkim za trud modlitwy oraz za podejmowane inicjatywy, zaczynając od modlitwy w intencji powołań.

- Jestem bardzo wdzięczny Wspólnotom Intronizacyjnym za waszą modlitwę i obecność. Myślę, że kiedy dzisiaj zgłaszają się do seminarium nowi kandydaci, to jest to również owocem waszych modlitw oraz oddania się Sercu Pana Jezusa. Przez modlitwę możemy otrzymać naprawdę wszystko, co jest dla nas dobre i dlatego apostolat musi iść z nią zawsze w parze. Bo przecież, jak mówi papież Franciszek, „bez modlitwy wiara gaśnie” Niech św. Jan Chrzciciel, który był całkowicie oddany Bogu w przygotowaniu drogi Chrystusowi, będzie dla was wzorem. Trwajcie dalej przy Sercu Pana Jezusa i zdobywajcie dla Niego coraz to nowe osoby, zaczynając od waszych rodzin - powiedział bp Nitkiewicz.

Oddani Najświętszemu Sercu Jezusa   Diecezja sandomierska ma największą w Polsce liczbę Wspólnot intronizacyjnych. ks. Wojciech Kania

Następnie biskup ordynariusz udzielił zgromadzonym błogosławieństwa. Diecezja sandomierska ma największą w Polsce liczbę Wspólnot intronizacyjnych, które bardzo aktywnie działają w swoich parafiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama