Nowy numer 30/2021 Archiwum

Rudnik nad Sanem. Rowerem do stolicy polskiej wikliny

Szlak Green Velo to ponad 2 tysiące kilometrów rowerowych tras, w obrębie których wytyczono ponad 150 lokalnych odcinków. Wśród nich są także takie, które położone są w Rudniku nad Sanem.

Rudnik nad Sanem znajduje się na trasie Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Oprócz Centrum Wikliniarstwa, czyli głównego punktu na mapie rowerowego szlaku, warto też zaplanować odpoczynek na polanie w Chałupkach przy 360-letnim dębie, który jest pomnikiem przyrody. W mieście znajduje się również Miejsce Obsługi Rowerzystów z wiatą, stołami, miejscem na grilla, stojakami na rowery oraz dużą mapą szlaku - informuje Agata Piotrowska z Urzędu Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

Rudnik nad Sanem. Rowerem do stolicy polskiej wikliny

- Nasze miasto słynie z wikliniarstwa, a do jego rozwoju przyczynił się w XIX wieku austriacki hrabia Ferdynand Hompesch. Propagował je wśród tutejszych mieszkańców, czym zasłużył sobie na pomnik na rynku, który warto zobaczyć - dodaje Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

Rudnik nad Sanem. Rowerem do stolicy polskiej wikliny

Rudnik nad Sanem to gmina o wyjątkowym położeniu. A to za sprawą krzyżowania się tutaj czterech ważnych szlaków komunikacyjnych, w tym drogi krajowej nr 77 i drogi ekspresowej S19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama