Nowy numer 30/2021 Archiwum

Podróż po najpiękniejszych miejscach

Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim uczestniczyli w międzynarodowym projekcie edukacyjnym.

Osiem krajów: Polska, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Litwa, Bośnia i Hercegowina, Niemcy oraz Turcja, wzięło udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Show me the most beautiful places in your country”  („Pokaż mi najpiękniejsze miejsca w swoim kraju”), którego organizatorem była szkoła w Baranowie Sandomierskim, a jego koordynatorką Joanna Józwik, nauczycielka języka angielskiego.

- Projekt narodził się można powiedzieć z potrzeby serca, by uczniom w tym trudnym dla nich czasie spowodowanym pandemią, koniecznością nauki zdalnej i zamknięciem w domach zaoferować możliwość „podróżowania”, bez konieczności wychodzenia z  domu - wyjaśnia Marek Kosior, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim. - Miał również na celu wykorzystanie umiejętności językowych uczniów w praktyce, nabycie wiedzy z zakresu kultury i geografii krajów biorących udział w tym przedsięwzięciu oraz wsparcie motywacji do nauki języka angielskiego.

Podróż po najpiękniejszych miejscach   Logo projektu autorstwa uczniów z Hiszpanii. ZSiP w Baranowie Sandomierskim

W ramach projektu uczniowie z poszczególnych krajów, przy wsparciu nauczycieli języków obcych,  realizowali kolejne zadania projektowe, które objęły stworzenie logo projektu, nagranie filmu o swojej miejscowości z anglojęzycznym komentarzem. Ponadto uczestnicy tworzyli wypowiedzi pisemne i ustne prezentujące najpiękniejsze - ich zdaniem - miejsca w swoich krajach, a następnie przedstawiali je w tradycyjnej formie papierowych oraz PowerPoint.

Podróż po najpiękniejszych miejscach   Logo stworzone przez uczniów z Litwy. ZSiP w Baranowie Sandomierskim

- Znaczące miejsce w omawianym przedsięwzięciu zajmowała internetowa przestrzeń TwinSpace, na platformie międzyszkolnej współpracy międzynarodowej - eTwinning. Na tej  specjalnie stworzonej na potrzeby projektu stronie  internetowej, publikowane były prace uczniów ze wszystkich krajów. Ponadto zalogowani na stronie uczniowie mogli rozmawiać w języku angielskim z kolegami z  krajów biorących udział w projekcie wymieniając poglądy, komentując ich prace i wzajemnie poszerzając swoją wiedzę - mówi M. Kosior. - Nauczyciele koordynujący pracę swoich uczniów w poszczególnych krajach, w cyklicznych spotkaniach online wymieniali spostrzeżenia, omawiali bieżącą organizację pracy, planując kolejne wspólne przedsięwzięcia. Ostatnimi elementami projektu było spotkanie online
z uczniami z poszczególnych krajów oraz międzynarodowy konkurs wiedzowy online w aplikacji Kahoot.

Dzięki projektowi Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim stał się częścią międzynarodowej społeczności szkolnej, a nawiązane kontakty pozwolą na rozwój szkoły w  przyszłości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama