Nowy numer 30/2021 Archiwum

Nisko - Stalowa Wola. Edmundowe Rodziny

Rodziny bł. Edmunda to terenowe koła Stowarzyszenia "Dobroć" założonego 25 marca 2004 r. z inicjatywy Sióstr Służebniczek BDNP. Jego członkami są zarówno siostry, jak również osoby świeckie.

Łączy nas wspólny cel. Inspirowani myślą i przykładem życia bł. Edmunda pragniemy poprzez pomoc podejmowaną ze szczerą dobrocią wychodzić naprzeciw troskom, potrzebom i zagrożeniom dzieci, ubogich oraz chorych - wyjaśnia s. Barbara Żydek z Niska.

Nisko - Stalowa Wola. Edmundowe Rodziny

Wspólnota Służebniczek w Nisku to dwie Edmundowe Rodziny: niżańska i stalowowolska. Niżańska powstała 15 marca 2009 roku z inicjatywy s. Małgorzaty Dyrek oraz s. Marii Haščakowej i początkowo liczyła 22 osoby. Jej członkowie  spotykali się raz w miesiącu, a spotkania te miały formacyjno- integracyjny charakter. Obecnie, z różnych powodów, niżańska rodzina skurczyła się do kilkunastu osób.

Nisko - Stalowa Wola. Edmundowe Rodziny

- Naszym wielkim pragnieniem jest jej ożywienie i odrodzenie. Obecnie jednak głównym zadaniem stała się modlitwa o kanonizację bł. Edmunda oraz w intencjach polecanych Jego orędownictwu. Każdego 7. dnia miesiąca członkowie wspólnoty gromadzą się na Eucharystii w sanktuarium św. Józefa w Nisku zapraszając wiernych do włączenia się w to modlitewne wołanie. Otaczamy troską także działalność misyjną zgromadzenia (kolęda misyjna dzieci i młodzieży w parafii oraz kiermasz misyjny w szkole i przy parafii) - wylicza s. Barbara.

Nisko - Stalowa Wola. Edmundowe Rodziny

Rodzina stalowowolska powstała 7 października 2010 r. w parafii św. Floriana, a jej działalność zapoczątkowała s. Alicja Zielińska. Obecnie wspólnotą, która liczy 33 osób, opiekuje się s.Ewa Kitlińska.

Nisko - Stalowa Wola. Edmundowe Rodziny

- Cele jakie stawia sobie nasza rodzina - to stałe pogłębianie życia chrześcijańskiego, aby wzrastać w wierze samemu, jak i pomagać innym przez modlitwę i udział w Eucharystii. Modlitwa zanoszona wspólnie w rodzinie przynosi dużo radości i wsparcia na co dzień. Trwanie zaś razem daje możliwość pogłębiania i kształtowania wiary, innego spojrzenia na drugiego człowieka, dzielenia się troskami i pomagania sobie nawzajem - zapewnia s. Ewa.

Nisko - Stalowa Wola. Edmundowe Rodziny

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego „Gościa Niedzielnego” (nr 25 na 27 czerwca br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama