Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pysznica. Zielono na rondzie

Uczniowie 2. klasy Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli obsadzili rondo w Pysznicy oryginalnymi roślinami.

Uczniowie pod opieką nauczycielek Agaty Maleckiej oraz Krystyny Rząd, najpierw zaprojektowali, jak obsadzić wspomniane rondo, a następnie samodzielnie wykonali to niełatwe zadanie.

- Dla młodzieży to zupełnie nowe doświadczenie. Wcześniej, z powodu epidemii ta klasa nie miała jeszcze okazji do odbywania praktyki w terenie, więc możliwość podjęcia się najpierw projektowania, a następnie samodzielnego obsadzania ronda roślinami, jest dla nich bardzo cenna - powiedziała Agata Malecka.

Pysznica. Zielono na rondzie

Na rondzie posadzono łącznie ponad 130 sadzonek takich roślin jak: sosna górska, jałowiec, tawuła japońska i berberys Thunberga. - Wszystko to rośliny wieloletnie, dobrze przystosowane do warunków miejskich, więc na pewno sprawdzą się w takim miejscu jak rondo - zapewniła pani Agata.

To nie koniec prac w tym miejscu, ponieważ przewidziano jeszcze zagospodarowanie terenów zielonych przyległych do skrzyżowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama