Nowy numer 30/2021 Archiwum

Nowy oddział w sandomierskiej lecznicy

W Sandomierzu otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego.

Dnia 14 czerwca zostało uroczyście zainaugurowane Centrum Zdrowia Psychicznego, które będzie działało przy Szpitalu Specjalistycznym im. Ducha Świętego w Sandomierzu. Na zaproszenie dyrektora szpitala dr. n. med. Marka Kosa w otwarciu uczestniczyli posłowie, władze samorządowe oraz przedstawiciele służby zdrowia. Był także obecny bp Krzysztof Nitkiewicz, ks. kapelan szpitala oraz miejscowy proboszcz.

Dyrektor Marek Kos wyraził radość z otwarcia placówki i podziękował wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Ordynator Renata Mirowska-Masternak, odpowiedzialna za centrum, opowiedziała o historii działań medycznych w Sandomierzu, skupionych wokół zdrowia psychicznego.

Bp Krzysztof Nitkiewicz zauważył w swoim wystąpieniu, że sandomierski szpital przoduje w mieście pod względem podejmowanych inicjatyw, przyczyniając się w ten sposób nie tylko do walki z chorobami, ale i do budowania wspólnoty ludzkiej. Następnie dokonał poświęcenia centrum i razem z przedstawicielami różnych instytucji przeciął wstęgę.

Sandomierskim Centrum Zdrowia Psychicznego będzie czynne w godzinach 8.00-18.00, oferując fachową pomoc lekarzy psychiatrów, psychologów oraz innych specjalistów. Szacuje się, że każdego dnia skorzysta z ich pomocy około 25 pacjentów. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama