Nowy numer 30/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Otwarcie Sokoła

Dziś otwarto, po kilkudziesięciu latach przerwy, Rozwadowski Domu Kultury "Sokół", który przeszedł generalny remont.

- Dziś po wielu latach możemy znowu spotkać się przed „Sokołem”, aby na nowo otworzyć jego skrzydła. Pamiętamy wiele pięknych inicjatyw, które kiedyś w tym miejscu się rodziły. Niestety trudny czas po wojnie doprowadził do tego, iż ponad 40 lat ten budynek stał niezagospodarowany i niszczał - przypomniał Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Otwarcie Sokoła

Otwarciu „Sokoła” towarzyszyło przekazanie dla RDK orła wyszytego na szkarłatnej tkaninie, wykonanego podczas zajęć rękodzielniczych w dawnym „Sokole”. Tę cenną pamiątkę podarowała mieszkanka Rozwadowa Maria Rehorowska w asyście druhów z 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej ZHP im. ppor. Bronisława Kochana.

Stalowa Wola. Otwarcie Sokoła

- Chciałabym wyrazić wielką radość i wdzięczność, przede wszystkim Panu Bogu, iż pozwolił mi doczekać takiej chwili - powiedziała wzruszona Maria Rehorowska.

Po poświęceniu obiektu uczestnicy uroczystości, w towarzystwie Orkiestry Dętej MDK oraz Zespołu Mażoretek „Różanki”, przeszli do kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Po Eucharystii, sprawowanej w intencji założycieli „Sokoła” na placu obok świątyni odbył się koncert na podczas którego wystąpiły zespoły działające w RDK „Sokół” .

Stalowa Wola. Otwarcie Sokoła

Zaprezentowano też przedstawienie muzyczne „Rozwadowski kram z piosenkami” w wykonaniu Chóru Kameralnego Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli oraz solistów: Małgorzaty Rzepieli, Agnieszki Tomaszek, Pawła Bazana i Marka Piędzio.

Stalowa Wola. Otwarcie Sokoła

Więcej w papierowym wydaniu „Gościa Sandomierskiego” (nr 25 na 27 czerwca br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama