Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zbydniów. Jeszcze po kropelce…

35 osób, w tym czterech ozdrowieńców, oddało 15,75 litrów krwi. Zebrano także ponad 200 kg darów dla podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

Letnia akcja zbiórki krwi przebiegała w PSP w Zbydniowie, a jej poborem zajęła się ekipa wyjazdowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Akcję krwiodawstwa połączono ze zbiórką darów dla podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

Zbydniów. Jeszcze po kropelce…

- Zbieraliśmy  środki czystości (proszki, płyny do płukania chemię do sprzątania), chemię osobistą (szczoteczki i pasty do mycia zębów, dezodoranty, płyny do kąpieli, szampony ) i słodkości (owoce, słodycze, napoje, herbatę) - powiedział Michał Dziuba, jeden z organizatorów akcji.

Zbydniów. Jeszcze po kropelce…

Obecnie w Domu Dziecka w Tarnobrzegu przebywa komplet, czyli 14 dzieci.

Zbydniów. Jeszcze po kropelce…

- Zbiórka organizowana przez mieszkańców Zbydniowa jest jedyną, podczas której otrzymujemy ogromny zapas dobra, sympatii oraz słodkości. Wcześniej, przed pandemią, organizowaliśmy akcję „Podziel się sercem, podziel się złotówką”. Obecnie zdrowotne obostrzenia uniemożliwiają jej przeprowadzenie - dodała  Katarzyna Chmiel, pedagog w tej placówce.

Zbydniów. Jeszcze po kropelce…

Była to już szósta edycja akcji, w którą zaangażowało się blisko 40 wolontariuszy, w tym strażacy ochotnicy, rada sołecka, członkinie KGW, pracownicy szkoły w Zbydniowie.

Zbydniów. Jeszcze po kropelce…

- Nasza akcja bierze udział w Lokalnym Konkursie Grantowym w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - wyjaśnił Michał Dziuba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama