Nowy numer 25/2021 Archiwum

W Tarnobrzegu będzie strefa kibica

Podczas poniedziałkowego meczu inaugurującego start polskiej drużyny na EURO 2020 zostanie otwarta strefa kibica.

Czy będzie jak przed trzema laty, kiedy od koszulek, nakryć głów, szalików, flag, chust i "wojennych" znaków na policzkach tarnobrzeski stadion zrobił się biało-czerwony? Będzie się można o tym przekonać już 14 czerwca o godz. 18, kiedy narodowa kadra zmierzy się z reprezentacją Słowacji, a na stadionie ruszy strefa kibica.

Strefa kibica zostanie zlokalizowana, podobnie jak w 2018 roku, podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej rozgrywanych w Rosji, na stadionie miejskim im. E. Mikusińskiego. Do wspólnego kibicowania naszej reprezentacji oraz przeżywania piłkarskich emocji zachęca prezydent Tarnobrzega.

- Serdecznie zapraszam mieszkańców Tarnobrzega do odwiedzania strefy kibica, nie tylko przy okazji występów naszej reprezentacji - mówi Dariusz Bożek.

W Tarnobrzegu będzie strefa kibica

Tarnobrzescy kibice piłki nożnej będą mieli możliwość obejrzenia sześciu meczy grupowych (po dwa w dni, kiedy swoje mecze rozegra reprezentacja Polski) oraz wszystkie mecze rozgrywane od 1/8 finału EURO 2020. Podobnie jak w 2018 roku, mecze będzie można obejrzeć na telebimie o powierzchni 21 metrów kwadratowych, który stanie na płycie stadionu naprzeciw głównej trybuny od strony Al. Niepodległości. Wstęp na wszystkie transmisje jest bezpłatny. O bezpieczeństwo i przekąski zadba współorganizator, czyli Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg.

W Tarnobrzegu będzie strefa kibica   Strefa kibica podczas Mundialu 2018. Marta Woynarowska/Foto Gość

- W naszej ofercie znajdą się zarówno ciepłe przekąski z grilla, jak i lubiane i nieodzowne chipsy, popcorn. Będzie można także nabyć wyroby naszego lokalnego Browaru Tarnobrzeg,  wytwarzającego nagradzane i dostrzeżone w kraju piwa rzemieślnicze. Jeśli chodzi o względy sanitarne związane z pandemią, nie będziemy wprowadzać żadnych restrykcji, prosimy tylko o przestrzeganie tych, które w danym czasie obowiązują - mówi Dariusz Dziedzic, prezes  KS Siarka Tarnobrzeg.

W związku z tym, że strefa nie stanowi imprezy masowej, dla publiczności przygotowanych będzie każdorazowo 999 miejsc. Środki finansowe na pokrycie kosztów organizacji strefy kibica w wysokości 20 tys. zł pochodzą z budżetu miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama